Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 1

Wszystkich 252059

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 3 - 10 GRUDNIA 2023

1 Niedziela Adwentu

                                                                              3 grudnia 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy Okres Adwentu przygotowujący nas na przyjście Pana Jezusa w tajemnicy Bożego Narodzenie oraz na końcu czasów. Tradycyjnie w Adwencie zapraszamy na roraty, które będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o 17:00, a w sobotę o 7:00 rano. Podczas rorat będziemy realizować program z GN "Franciszkowy Plac Budowy". Od jutra będzie można zabrać specjalne plansze na naklejki. Tradycyjnie na roraty dzieci przynoszą serduszka z dobrymi uczynkami, spośród których będą codziennie losowane nagrody. Prosimy nie zapomnieć o lampionach.

 

2. W pierwszy czwartek miesiąca pomodlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

 

3. W najbliższy piątek wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte w naszym kościele o 7:00, 10:00 oraz wieczorem o 17:00. Podczas wieczornej Eucharystii 10 dziewczynek zostanie uroczyście włączonych do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

 

4. Dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami zapraszamy w świąteczny piątek na Mszę świętą o 17:00 w ramach duchowego przygotowania do Pierwszej Komunii świętej. W tym dniu chcemy dzieciom poświęcić medaliki.

 

5. W przyszłą drugą niedzielę Adwentu wypada Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na ten cel.

 

6. W następną niedzielę bezpośrednio po Mszy świętej o godz. 11:00 przewidujemy spotkanie ze św. Mikołajem, na które serdecznie zapraszamy dziewczynki z DSM, lektorów, ministrantów oraz wszystkie dzieciaki. Rodziców prosimy wcześniej o kontakt z Księżmi w zakrystii

 

7. Dziękujemy Róży św. Bernadetty za poprowadzenie różańca w listopadzie. O poprowadzenie modlitwy w grudniu w środę pół godziny przed wieczorną Mszą świętą proszona jest Róża św. Faustyny z Książnic (Zelator - Maria Lech).

 

8. Zakończył się miesiąc listopad poświęcony modlitwom za zmarłych. Od kilku niedziel czytamy wypominki roczne zamówione w tym roku i przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy za złożone ofiary, z których część przeznaczymy na ogrzewanie plebanii oraz na paczki mikołajowe i inne cele LSO i DSM.  

 

9. Od tej niedzieli Panie z Caritas rozprowadzają świece wigilijne. Ofiara składana na rzecz Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wynosi minimum 9 zł. Prosimy o wsparcie tego dzieła.

 

10. Od dzisiaj w przedsionku kościoła można składać niepsującą się żywność i środki czystości, które Caritas parafialna przeznaczy na paczki świąteczne dla potrzebujących Parafian.

 

11. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:45 zapraszamy kolejnych Parafian z Targowiska: Pasiut 523, Pasiut 391, Denisiuk 252, Marzec 389, Tokarz, Miśkiewicz 379, Piwowar 509, Piwowar 381, Ruchlewicz 424, Olender 425, Tyka 376, Duch 409, Smulski 402, Moryc 462.

 

12. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele diecezjalne oraz za specjalne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 81, 425 i pewna rodzina anonimowo. Dziękujemy również za ofiary na służbę kościelną w listopadzie (złożyły 24 rodziny). Nowa lista ofiarodawców jest w gablocie ogłoszeń.

 

13. Od następnej niedzieli będą do nabycia w zakrystii opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy jak co roku na ogrzewanie naszego kościoła. Od ubiegłej niedzieli rozpoczęliśmy sezon grzewczy i w związku z tym, że znacząco wzrastają koszty energii i gazu, bardzo prosimy o ofiarność wszystkich Parafian. Przypominamy również o zamykaniu drzwi do kościoła.

 

14. Zachęcamy do nabycia nowego numeru GN, w którym polecamy cykl adwentowy ze św. Franciszkiem: „Odbuduj mój Kościół”. Jest także nowy dwumiesięcznik popularnonaukowy „Historia Kościoła” w cenie 12 zł. Pierwszy nr poświęcony jest historyczności Jezus Chrystusa. Są też grudniowe Promyczki Dobra, z dodatkiem: kartonowa choinka.

 

15. Małżonków, którzy chcą poznać i włączyć się we wspólnoty małżeństw w ramach Kręgów Domowego Kościoła, zapraszamy na spotkanie z bp. Arturem Ważnym, które będzie miało miejsce w par. św. Mikołaja w Bochni w dniu 10 grudnia o godz. 14.30.

 

16. Ogłoszenia społeczne: 1) Sołtys i Rada Sołecka Książnic zapraszają na spotkanie modlitewne z okazji odrestaurowania kapliczki Matki Bożej Różańcowej z Dzieciątkiem w dn. 6 grudnia (tj. środa) o godz. 15.00; 2) Bezpłatne badanie słuchu w przychodni w Łężkowicach odbędzie się 6 grudnia br. od godz. 9.00. Zapisy w rejestracji; 3) Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko i SP w Targowisku zapraszają na Kiermasz Świąteczny przy WDK 10 grudnia od godz. 15.00.

 

17. Wszystkim Parafianom, a zwłaszcza Solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych!

Polecamy

Polecamy

Polecamy