Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 240668

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za osoby z niepełnosprawnościami

Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 12 - 19 LISTOPADA 2023

32 Niedziela Zwykła

                                                                             12 listopada 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

• w piątek - św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę,

• w sobotę - bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męcz.

 

2. W środę zapraszamy na Mszę świętą z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.

 

3. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Ubogich obchodzony po raz siódmy w Kościele. Po każdej Mszy świętej będzie można nabyć "chlebki miłosierdzia" w cenie 9 zł., a cały dochód zostanie przeznaczony na potrzeby biednych.

 

4. Panie z parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy świętej wieczornej na plebanię.

 

5. Od dzisiaj modlimy się za zmarłych w wypominkach rocznych. Są one podzielone na 4 części i w każdą niedzielę będziemy czytać 2 części 15 minut przed Mszą o 9:00 i 11:00. Nie ma przypisanych imion i nazwisk zmarłych na stałe do danej Mszy, tylko co niedzielę będziemy zmieniać. Gdyby były jakiekolwiek nieścisłości przy czytaniu, prosimy, by zgłaszać to księżom bezpośrednio po Mszy świętej.  

 

6.Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie kościoła na niedzielę. W najbliższą sobotę na godz. 7:00 prosimy następne rodziny: Gawlik 454, Toporowski 328, Jarecki 5, Dereczko 322, Kowal 483, Gądek 290, Łyszkowicz 152, Włodarczyk 30, Włodarczyk 30A.

 

7. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę na bieżące rachunki oraz za specjalne ofiary na inwestycje: z Książnic nr 264 oraz na potrzeby parafii: z Grodkowic nr 77.Dziś po każdej Mszy świętej ofiarami do puszek wspieramy Kościół w Potrzebie.

 

8. Zachęcamy do nabycia GN, w którym polecamy artykuł na temat duchowych opiekunów Rzeczypospolitej.

 

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Józefa Świętek z Targowiska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.30. W dniu wczorajszym odbył się w Kanadzie pogrzeb śp. Eulalii Zagól pochodzącej z Targowiska. Polećmy je Bożemu Miłosierdziu…

 

10. Drogim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia!

Polecamy

Polecamy

Polecamy