Wszystkich 262027

OGŁOSZENIA: 11 - 18 CZERWCA 2023

11 czerwca 2023 r.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

• w poniedziałek - bł. Romana Sitko i męczenników,
  • we wtorek - św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,
  • w środę - bł. Michala Kozala, bpa i męczennika,
  • w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,
  • w sobotę - Niepokalane Serce NMP.

2. Do czwartku włącznie będziemy przeżywać oktawę Bożego Ciała z procesją wokół kościoła codziennie po Mszy świętej o 18:00. W czwartek zakończenie oktawy połączone z błogosławieństwem dzieci i poświęceniem wianków. Dla dzieci, które przyjdą z rodzicami będzie słodka niespodzianka. W tym dniu przypada 11 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża. W czasie Mszy świętej pomodlimy się w intencji naszego Pasterza.

3. W piątek w nasze Święto patronalne od godz. 17:00 będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem czerwcowym do Serca Pana Jezusa. Adorację poprowadzi Honorowa Straż Serca Jezusowego. Bezpośrednio po adoracji wieczorna Msza święta. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. W związku z Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa w przyszłą niedzielę w naszej wspólnocie będziemy przeżywać Odpust parafialny. Msze święte w tym dniu o godz. 7:00, 9:00, 11:00 - Uroczysta Suma z procesją wokół kościoła oraz po południu o 16:00. Kazania odpustowe wygłosi Ks. Sebastian Wiktorek z Tarnowa. Podczas uroczystej Sumy swoim śpiewem będzie nam towarzyszył Chór "Gaudium" z Kłaja. Zapraszamy Wszystkich Parafian i Gości do uczczenia Serca Jezusowego w naszej świątyni. Dzieci pierwszokomunijne prosimy o obecność w strojach. Panie i DSM prosimy o zabranie feretronów, a dzieci zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatków.

5. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w środę po Mszy wieczornej na plebanii. Serdecznie zapraszamy!

6. W najbliższą sobotę (17 czerwca) w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny z Zabawie odbędzie się diecezjalne

dziękczynienie za sakrament bierzmowania. Parafia św. Pawła w Bochni organizuje wyjazd autokarowy dla naszego dekanatu o godz. 8:30 z parkingu przy tamtejszym kościele. Planowany powrót o godz. 17:00. Istnieje możliwość wspólnego wyjazdu, dlatego chętnych uczniów klas VIII prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa.

7. Przypominamy o Ogólnopolskiej Pielgrzymce Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ do Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w sobotę 17 czerwca. Wyjazd o godz. 8:00 z parkingu za kościołem. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej do 15 czerwca.

8. Wyrażamy ogromną wdzięczność tym Parafianom, którzy ofiarnie włączyli się w przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało i dziękujemy za liczną obecność w tym roku na procesji.

9. W ostatnim tygodniu miał miejsce oficjalny odbiór i poświęcenie parkingu przy naszym kościele. Raz jeszcze wyrażamy wdzięczność włodarzom Gminy Kłaj za wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców i doprowadzenie do końca całej inwestycji. Przy tej okazji chcemy również bardzo serdecznie podziękować Pani Renacie Gądek i Panu Stanisławowi Gorzuli z Targowiska za fachową i kompetentną pomoc w przygotowaniu i realizacji tego niezbędnego dla naszej wspólnoty parafialnej projektu. Bardzo prosimy, aby roztropnie korzystać z nowych parkingów z uwzględnieniem oznakowania pionowego i poziomego. Pomoże nam to zachować bezpieczeństwo i optymalnie wykorzystać miejsca.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Rodzinom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. Na najbliższą sobotę na godz. 7:00 bardzo prosimy kolejne rodziny: Kaczmarczyk 178, Słabosz 107, Słabosz 253, Włodarczyk 106, Piekło 174, Gać 194, Ryba 221, Gać 176, Paruch 210.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz za specjalną ofiarę na kościół i kaplicę od rodzin z Targowiska, które przygotowały w tym roku ołtarz na Boże Ciało. Przypominamy, że dziś po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski w Krakowie i Tarnowie, a także można będzie wesprzeć koszty leczenia pana Marcina Sumary cierpiącego na niedowład czterokończynowy po udarze krwotocznym.

12. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej. W GN polecamy m.in. tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym.

13. Ogłoszenie społeczne: Wójt Gminy Kłaj, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kłaj oraz Gminne Centrum Kultury zapraszają na Koncert Jubileuszowy Gminnego Chóru "Gaudium", który odbędzie się w niedzielę (18 czerwca) o godz. 18:00 w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Kłaju.

14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Wiesława Marek z Łężkowic. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu…

15. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Niech Bóg Wszystkim błogosławi!