Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 159

Wszystkich 265380

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za formację zakonnic, zakonników i seminarzystów

Módlmy się, aby zakonnice, zakonnicy i seminarzyści dojrzewali na swojej drodze powołania dzięki formacji ludzkiej, duszpasterskiej, duchowej i wspólnotowej, która doprowadzi ich do bycia wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

OGŁOSZENIA: 21 - 28 MAJA 2023

7 Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Wniebowstąpienia

21 maja 2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada wspomnienie:

• w środę - NMP Wspomożycielki Wiernych,    

• w piątek - św. Filipa Nereusza, prezbitera.

 

2. We wtorek i w czwartek odbędzie się próba uroczystości pierwszokomunijnej po Mszy świętej wieczornej i majówce o 19:00, na którą zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami.

 

3. W środę 24 maja podczas nabożeństwa majowego będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o poszanowanie wartości chrześcijańskich w naszej Ojczyźnie. Chcemy modlić się również za tych, którzy niszczą dobre imię wielkiego Polaka oraz próbują umniejszać znaczenie Jego nauki. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy!

 

4. W piątek obchodzimy Dzień Matki, dlatego pamiętajmy o naszych kochanych mamach składając im życzenia i zapraszając do wspólnej modlitwy, zwłaszcza podczas wieczornej Eucharystii i majówki.

                   

5. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii będziemy przeżywać Pierwszą Komunię świętą dzieci z klas trzecich w czasie Mszy świętej o godz. 11:00. Bardzo prosimy, aby w nawie głównej kościoła zostawić miejsce dla rodzin i bliskich dzieci komunijnych. Wszystkie te dzieci oraz ich rodziców polecamy waszym modlitwom.

 

6. Spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią oraz ich rodzin będzie w sobotę o 10:00. Pomocą w spowiedzi posłuży nam dodatkowo kapłan z Bochni.

 

7. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy wieczornej, natomiast w niedziele po Mszy świętej o 16:00.

 

8. Składamy serdeczne podziękowanie Parafianom z Książnic za przygotowanie kościoła na niedzielę. W tym tygodniu o przygotowanie kościoła i otoczenia wokół, bardzo prosimy rodziców i bliskich dzieci komunijnych.

 

9. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę na wypłacenie rachunków za wywóz śmieci z cmentarza.

 

10. Polecamy nowy nr Gościa Niedzielnego, w którym warto przeczytać artykuł o wniebowstąpieniu Pańskim jako nowej formie obecności Jezusa pośród uczniów. Jest też Mały Gość na czerwiec ze specjalnym dodatkiem: „Patroni Roku 2023”.

 

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Frączek i śp. Jan Kmieć z Targowiska. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu…

 

12. Wszystkim Parafianom życzymy wszelkich łask Bożych i dobrego świętowania!

                       

Polecamy

Polecamy

Polecamy