Wszystkich 195267

Za organizacje wolontariatu

Módlmy się, aby organizacje wolontariatu i zajmujące się promocją człowieka znalazły osoby pragnące angażować się na rzecz dobra wspólnego oraz aby szukały wciąż nowych dróg współpracy na poziomie międzynarodowym.

OGŁOSZENIA: 2- - 27 LISTOPADA 2022

Uroczystość Chrystusa Króla

20 listopada 2022 r.

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata kończy w Kościele rok liturgiczny.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

• w poniedziałek - Ofiarowanie NMP,

• we wtorek - św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,

• w piątek - św. Andrzeja, prezbitera i Towarzyszy męczenników.

3. Z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki śpiewu i muzyki kościelnej, chcemy wyrazić wdzięczność tym, którzy troszczą się o piękno liturgii w naszej świątyni. Pana Organistę Kamila, nasz parafialny DSM oraz Panie: Paulinę i Edytę, które wykonują Psalmy podczas liturgii Słowa, powierzamy opiece świętej patronki.

4. W środę Msza święta z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o 17:00. Wcześniej modlitwa różańcowa.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

6. Caritas parafialna w następną niedzielę po Mszach świętych będzie rozprowadzać chlebki miłosierdzia, z których dochód zostanie przeznaczony na potrzeby biednych w diecezji i parafii. Ofiara za chlebek wynosi w tym roku 9 zł.

7. Dziękujemy dwom osobom z 20 rodzin z Targowiska zaproszonych na wczorajsze sprzątanie kościoła. Niestety, z powodu tak małej frekwencji, nie udało się uporządkować placu wokół kościoła i wywieźć liści. W przyszłą sobotę o posprzątanie kościoła na godz. 7:00 prosimy kolejne rodziny: Golarz 54, Łach 91, Janik 80, Król 147, Burkowski 114A, Stokłosa 132, Sowa 128, Szczudło 78, Chudecki 217, Skoczek 216.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę oraz za specjalną ofiarę na ogrzewanie kościoła: z Grodkowic. Ofiary z przyszłej niedzieli inwestycyjnej przeznaczymy na wypłacenie prac wykonanych w ostatnim czasie przy plebanii.

9. Zachęcamy do nabycia Gościa N. oraz Małego Gościa na grudzień, w którym znajdziemy adwentową zdrapkę. W zakrystii są jeszcze kalendarze rolników.

10. W dniu dzisiejszym na zakończenie Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, za co możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Janusz Odoliński z Targowiska. Polećmy go Bożemu miłosierdziu…

12. Wszystkim Parafianom życzymy obfitości łask Bożych!