III NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2022

23.01.2022

„Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”. (Łk 1,1-4)

pobrany plik 1Chrystus Pan rozpoczyna swoją misję od czytania Słowa Bożego. Czytając o misji tego, na którym spoczywa Duch Pański, Jezus rozpoznaje swoją misję: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”.

Jezus, będąc Człowiekiem, pokazuje nam jak słuchać Boga, który mówi do nas w swoim Słowie, w Księdze Słowa. Jak ważne jest czytanie Słowa w naszym życiu! To Słowo jest dane ludowi Bożemu, Kościołowi, ale też jest dane każdemu z nas osobiście. Bóg mówi do Kościoła, ale też mówi do każdego z nas.

Każdy z nas odpowiedzialny jest za słuchanie Słowa i wprowadzanie go w życie. Niech udział w niedzielnej liturgii pomoże nam otworzyć serca na Boże słowo i działanie.