Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 47

Wszystkich 176290

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

III NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2022

3 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.01.2022

 

„Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”. (Łk 1,1-4)

 

pobrany plik 1Chrystus Pan rozpoczyna swoją misję od czytania Słowa Bożego. Czytając o misji tego, na którym spoczywa Duch Pański, Jezus rozpoznaje swoją misję: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, któreście słyszeli”.

 

Jezus, będąc Człowiekiem, pokazuje nam jak słuchać Boga, który mówi do nas w swoim Słowie, w Księdze Słowa. Jak ważne jest czytanie Słowa w naszym życiu! To Słowo jest dane ludowi Bożemu, Kościołowi, ale też jest dane każdemu z nas osobiście. Bóg mówi do Kościoła, ale też mówi do każdego z nas.

 

Każdy z nas odpowiedzialny jest za słuchanie Słowa i wprowadzanie go w życie. Niech udział w niedzielnej liturgii pomoże nam otworzyć serca na Boże słowo i działanie.

Polecamy

Polecamy

Polecamy