O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2022

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

09.01.2022

„Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. /Łk 3,15-16.21-22/

1389105205Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego jest wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie, w czasie którego Bóg Ojciec objawił ludzkości, kim jest Jezus z Nazaretu.

Święto to przypomina nam i nakłania do ponownego przemyślenia faktu naszego Chrztu i wszystkich z niego wypływających konsekwencji i zobowiązań. Warto w dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego popatrzeć na nasze życie, na nasze bycie chrześcijaninem.

Uwielbiajmy Boga za dar naszego chrztu, przez który zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa i wprowadzeni do Kościoła.