O wiarę dla młodych

Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2018

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA

22.04.2018

«Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego» [Psalm]

Nie zawsze czujemy się w pełni odpowiedzialni  za wspólnotę Kościoła. Dzisiejsza niedziela daję nam jednak taką okazję.

Dziś  bowiem przypada Światowy dzień Modlitw o Powołania. Podczas swojego ziemskiego życia Jezus  zachęcał słuchaczy: „ Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana ,żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje” (Łk. 10,2).

Mamy zatem wspaniałą okazję, by prosić Pana żniwa i Pasterza owczarni Kościoła o kapłanów, którzy idąc jego śladami, będą poprzez swoją służbę troszczyć się o Kościół.