Ekologicznie zrównoważony styl życia

Módlmy się, abyśmy wszyscy dokonywali odważnych wyborów na rzecz stylu życia powściągliwego i ekologicznie zrównoważonego, ciesząc się z ludzi młodych, którzy się w to zdecydowanie angażują

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 2021

22.08.2021

„Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem”.. / J 6, 55.60-69/

unnamedPan Jezus przygotowywał uczniów do ustanowienia Eucharystii. Zanim uczynił to w wieczerniku, wiele razy mówił o tym, że jest prawdziwym pokarmem, dającym życie wieczne.

Eucharystia to największy skarb Kościoła. W niej w sposób prawdziwy                     i rzeczywisty, jest obecny zmartwychwstały Chrystus. Dlatego ogromnie ważne jest, abyśmy w sposób godny i z ogromną miłością przyjmowali Chrystusa do swojego serca w Komunii świętej.

Wierzymy bowiem, że spożywając Jego Ciało i Krew, ukryte pod postaciami chleba i wina, mamy życie wieczne.