Kościół

Módlmy się za Kościół święty, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2021

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.04.2021

„Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyła”. /J 20,21/

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA 2020Św. Faustyna sekretarka Miłosierdzia Bożego usłyszała od Jezusa „córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim…Święto miłosierdzia wyszło z wnętrzności Moich, pragnę, aby uroczyście było obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do Źródła Miłosierdzia Mojego” (Dz. 699)

Tydzień miłosierdzia, który rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą ma nam pomóc zweryfikować nasze codzienne zaangażowanie w chrześcijaństwo.

Zwracając się do miłosierdzia Bożego, w świętej liturgii, jednoczymy się z Bogiem, który prowadzi nas z orędziem miłości do naszych braci i sióstr.