Uczniowie misjonarze

Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW 2021

POŚWIĘCENIE POKARMÓW NA ZEWNĄTRZ KOSCIOŁA

03.04.2021

5e8ed5ed75522 o originalWIELKA SOBOTA - KWIETNIA

W Wielką Sobotę błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Wierni przynoszą do kościoła tzw. święcone. Święcenie pokarmów świątecznych jest starym zwyczajem w Kościele. Spożywanie posiłku jest też czynnością świętą, dlatego modlimy się przed i po jedzeniu, a na największe święto Zmartwychwstania święcimy także pokarmy.

Poświęcenie

Rejon parafii

Łężkowice

Targowisko