V NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU 2021

07.02.2021

„Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami”. /Mk 1, 29-39/

sfd.kuria.lublin87Kościół w którym się gromadzimy jest miejscem pustynnym, gdzie od codziennych trosk możemy odpocząć i wsłuchiwać się w słowo, które pochodzi z Bożych ust.

Liturgia Słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje nam Jezusa jako Lekarza dusz i ciał. Zbawiciel, patrząc na ludzką biedę duchową i cielesne cierpienie wychodzi naprzeciw temu wszystkiemu, co ogranicza człowieka: leczy, uzdrawia, podnosi na duchu poprzez Słowo, które ma moc nas zbawić.

Pozwólmy znaleźć się Jezusowi, który przychodzi dziś do nas w słowie. Niech to słowo leczy i uzdrawia nas oraz podnosi na duchu w codzienności.