Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

WIELKA SOBOTA 2018

WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALANA

31.03.2018

«O zaiste błogosławiona noc…” » [ Exultet]

475566 TUnj 260305 HP95 83Tradycyjnie w Wielką Sobotę, po zachodzie słońca sprawowana jest uroczysta Wigilia Paschalna, podczas której Kościół rozpoczyna celebrację Wielkiej Nocy.

Rozpoczyna się ona od poświęcenia ognia i paschału oraz odśpiewania orędzia wielkanocnego. Następnie ma miejsce Liturgia Słowa, podczas której czyta się Słowo Boże ukazujące historię Zbawienia. Podczas liturgii chrzcielnej Celebrans błogosławi wodę chrzcielną, a wszyscy wierni odnawiają przyrzeczenia chrztu. Zaś po pokropieniu wiernych i modlitwie powszechnej następuje liturgia eucharystyczna, którą wieńczy procesja rezurekcyjna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w uroczystej Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpocznie się ona w naszym kościele o godz. 20:00. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą świec.

(FOTO w galerii)