Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 18

Wszystkich 162807

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

O wychowanie do braterstwa

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

IV NIEDZIELA ADWENTU 2020.12.20

4 NIEDZIELA ADWENTU

20.12.2020

 

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. /Łk 1, 26-38/

 

unnamedNasze oczekiwanie na Boże Narodzenie skraca się już do niewielu dni. Narodziny Zabawiciela opromieniają nas radością. Bo nasze oczekiwanie na przyjście Mesjasza jest radosnym oczekiwaniem. Dzisiaj już ostatnia niedziela adwentowego oczekiwania. W tę niedzielę czcimy Maryję, przez którą Zbawiciel stał się człowiekiem.

 

Spełniły się zapowiedzi proroków, gdy Służebnica Pańska przyjęła Słowo przedwieczne, które w Niej stało się Ciałem. Uczymy się także wiary od Józefa, który w każdej sytuacji potrafi powiedzieć Bogu "tak" i przez to staje się świadkiem spełniających się mesjańskich nadziei.

 

Chrystus przychodzi! Przyjmijmy Go ufnie i pokornie jak Matka Boża – Służebnica Pańska, a wtedy święta przyniosą nam prawdziwą radość, gdy Nowonarodzony rzeczywiście zamieszka w naszych sercach i w naszych domach.

Polecamy

Polecamy

Polecamy