WNIEBOWZIĘCIE NMP 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2020

„Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy”. /Łk 1,39-56/

096115a374ec90bc6df0b4d6beeb39a2 XLPrawda o chwalebnym wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny z duszą             i ciałem, którą dziś Kościół uroczyście celebruje, znana jest i czczona od najdawniejszych wieków. Konieczne było, aby Maryja Dziewica, najściślej zjednoczona ze swym Synem w ziemskim życiu, miała również udział w chwale nieba.

Wniebowzięcie Maryi przypomina również nam, że ostatecznym wypełnieniem Bożych planów wobec każdego człowieka jest udział w radości nieba. Tam czeka na nas kochająca Matka, nieustannie orędująca za nami u Syna. Trzeba nam dostrzec w Maryi nie tylko orędowniczkę, ale przede wszystkim przewodniczkę w drodze do nieba.

Niech dzisiejsza uroczystość będzie okazją do wielbienia Pana Boga i wniebowziętej Maryi oraz rozbudzi w nas pragnienie nieba.