Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 26

Wszystkich 104350

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WNIEBOWZIĘCIE NMP 2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

15.08.2020

 

„Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy”. /Łk 1,39-56/

 

096115a374ec90bc6df0b4d6beeb39a2 XLPrawda o chwalebnym wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny z duszą             i ciałem, którą dziś Kościół uroczyście celebruje, znana jest i czczona od najdawniejszych wieków. Konieczne było, aby Maryja Dziewica, najściślej zjednoczona ze swym Synem w ziemskim życiu, miała również udział w chwale nieba.

  

Wniebowzięcie Maryi przypomina również nam, że ostatecznym wypełnieniem Bożych planów wobec każdego człowieka jest udział w radości nieba. Tam czeka na nas kochająca Matka, nieustannie orędująca za nami u Syna. Trzeba nam dostrzec w Maryi nie tylko orędowniczkę, ale przede wszystkim przewodniczkę w drodze do nieba.

 

Niech dzisiejsza uroczystość będzie okazją do wielbienia Pana Boga i wniebowziętej Maryi oraz rozbudzi w nas pragnienie nieba.

Polecamy

Polecamy

Polecamy