Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

26.07.2020

„Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli”. /Mt 13, 44-52/

8c255a7a29Przypowieść o drogocennej perle ma nas nauczyć, że Królestwo Boże ma bezcenną wartość i warto dla jego zdobycia poświęcić wszystko inne, tak jak uczynił Salomon wybierając dar mądrości.

Kto szuka Bożego Królestwa i poświęca się dla niego, z tym jest Bóg, który współdziała z ludźmi dla ich dobra i przyszłej chwały.

Nasz udział w niedzielnej Mszy św. ma być wyrazem, że na pierwszym miejscu stawiamy sprawę Królestwa Bożego, bo ono ma najwyższą cenę, ono jest drogocenną perłą, którą mamy zdobyć.