Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2020

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. /J 11, 1-45/

images 1Z dzisiejszą niedzielą wstępujemy już w okres Meki Pańskiej. Kościół w dzisiejszych czytaniach, szczególnie w ewangelii, stawia przed nami Jezusa jako prawdziwego Boga, który dokonuje jednego z największych swoich cudów, tj. wskrzeszenia Łazarza.

Chrystus wskrzeszając Łazarza ukazuje się jako Pan życia i śmierci. On przyszedł, by ludziom dać nadzieję życia wiecznego. Spełnia się zapowiedź proroka Ezechiela, że Bóg otworzy groby i obdarzy swym duchem nasze śmiertelne ciała. Przez chrzest święty otrzymaliśmy Ducha Świętego i chociaż umieramy, jest w nas pierwiastek życia wiecznego — poucza św. Paweł. Przez pokutę zyskujemy na nowo nadzieję życia wiecznego.

Dziękujmy Bogu za nadzieję życia i zmartwychwstania, którą nas napełnia Chrystus przez swą ofiarę na krzyżu.