Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 71

Wszystkich 92171

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Wyzwolenie z uzależnień

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2020

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29.03.2020

 

„Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. /J 11, 1-45/

 

images 1Z dzisiejszą niedzielą wstępujemy już w okres Meki Pańskiej. Kościół w dzisiejszych czytaniach, szczególnie w ewangelii, stawia przed nami Jezusa jako prawdziwego Boga, który dokonuje jednego z największych swoich cudów, tj. wskrzeszenia Łazarza.

 

Chrystus wskrzeszając Łazarza ukazuje się jako Pan życia i śmierci. On przyszedł, by ludziom dać nadzieję życia wiecznego. Spełnia się zapowiedź proroka Ezechiela, że Bóg otworzy groby i obdarzy swym duchem nasze śmiertelne ciała. Przez chrzest święty otrzymaliśmy Ducha Świętego i chociaż umieramy, jest w nas pierwiastek życia wiecznego — poucza św. Paweł. Przez pokutę zyskujemy na nowo nadzieję życia wiecznego.

 

Dziękujmy Bogu za nadzieję życia i zmartwychwstania, którą nas napełnia Chrystus przez swą ofiarę na krzyżu.

Polecamy

Polecamy

Polecamy