Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 53

Wszystkich 84034

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 2020

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23.02.2020

 

„Miłujcie waszych nieprzyjaciół”. /Mt 5, 38-48/

 

Przykazanie miłości nieprzyjaciółPrzed tygodniem liturgia przypomniała nam potrzebę pójścia drogą przykazań, które są prawdziwym wyzwoleniem człowieka. Dziś zaś mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół.

 

Nakaz miłości bliźniego znajdujemy w wielu religiach i systemach filozoficzno-etycznych, jednak miłość nieprzyjaciela głosi tylko chrześcijaństwo. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki.

 

Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą składamy podczas każdej Mszy św. daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowania nieprzyjaciół.

Polecamy

Polecamy

Polecamy