Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 28

Wszystkich 104352

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Szanowanie zasobów planety

Aby zasoby planety nie były rozgrabiane, lecz dzielone w sposób sprawiedliwy i pełen szacunku.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

STARY ROK 2019

ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU

31.12.2019

 

 „Dzieci, jest już ostatnia godzina...” /1 J 2, 18-21/

 

pobrany plikZa kilka godzin rok 2019 przejdzie w naszym życiu do historii. Wraz ze starym rokiem mijają nie tylko dni przykre i złe, ale zapada w przeszłość także to, co było piękne i radosne w odchodzącym roku. Bóg nas wybrał i nam zaufał, obdarzył godnością swoich dzieci i powierzył każdemu z nas odpowiednie zadanie do spełnienia. Nie zostawił nas samych, ale poprowadził drogami do Bożego miłosierdzia, którego tak potrzeba współczesnemu człowiekowi.

 

Odchodzący od nas czas, rodzi w naszych umysłach i sercach wiele refleksji. Na przełomie lat trzeba nam powiedzieć Bogu: bądź uwielbiony od nas za wszystko co w nas i przez nas zdziałałeś, za wszelkie dary i łaski. Trzeba także uczciwie powiedzieć w słowach suplikacji: przebacz Panie za zło, za grzech zaniedbania, obojętności i wszelkie zniewagi Bożego majestatu, za zaniedbane Msze św. niedzielnej, lekceważenie Dnia Pańskiego, za gniew i nienawiść w rodzinie i sąsiedztwie, za pijaństwo w rodzinach, za zniszczone sumienia, brzydkie słownictwo, wszelką nieuczciwość, za lenistwo, złe wychowanie dzieci i młodzieży, za złe obyczaje.

 

Dlatego dziś wołać będziemy: Pochyl się - Panie - nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, naucz zwyciężać wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy