Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 73

Wszystkich 77799

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2019 - 12 - 20

PIĄTEK TRZECIEGO TYGODNIA ADWENTU

20.12.2019

 

„Oto Panna pocznie i porodzi”. /Iż 7, 10-14/

 

ssb24.pl katechezy72W dzisiejszej liturgii słowa w pierwszym czytaniu prorok Izajasz zapowiada, iż Panna pocznie i porodzi Syna, przez Maryję Dziewicę Bóg zamieszka wśród ludzi.

 

Wypełnieniem tej zapowiedzi prorockiej jest scena Zwiastowania Pańskiego z dzisiejszej perykopy ewangelicznej. Św. Łukasz ukazuje nie tylko wielkość Bożej Rodzicielki, ale jej pokorę, posłuszeństwo oraz wierność. Słuchając dziś słowa Bożego, wpatrujemy się przede wszystkim w postawę Dziewicy z Nazaretu, która jest pokorną Służebnica Pańską.

 

Jakże nam brak takiej wiary i pokory, które ujawniła Maryja w momencie Zwiastowania. Nie tylko podziwiajmy Matkę Najświętsza, lecz dążmy do naśladowania Jej w tych cnotach.

Polecamy

Polecamy

Polecamy