Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 78

Wszystkich 77804

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2019 - 12- 14

SOBOTA DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU

14.12.2019

 

„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”. /Aklamacja/

 

00041 Adewent Przygotujcie„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego; wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże” – usłyszymy w aklamacji przed Ewangelią. Również cała liturgia Adwentu nawiązuje do słów Jana Chrzciciela, wzywając nas, byśmy wyszli na spotkanie Chrystusowi, który przychodzi, aby nas zbawić.

 

Przygotujmy się na to wspomnienie Jego narodzin w Betlejem przed ponad dwoma tysiącami lat. Owo przygotowanie dróg, czyli szykowanie miejsca dla Pana w naszym życiu, wymaga trudu, wewnętrznych zmagań, rezygnacji z czegoś, co wydawało się ważne, a stanowi przeszkodę dla bliskości z Panem.

 

Niech prorocy, Eliasz i Jan Chrzciciel, będą nam przewodnikami w tych staraniach w czasie Adwentu. Niech będą dla na wzorem pracy nad sobą i w pokonywaniu trudności życiowych, w obecnej, niełatwej rzeczywistości, byśmy możliwie jak najlepiej przygotowali się na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia.

Polecamy

Polecamy

Polecamy