Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

MSZE ŚW. O MATCE BOŻEJ W ADWENCIE 2019

RORATY 2019

5bffeaae066ff o largeW należytym przeżyciu czasu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia pomagają nam „Roraty”. Nazwa „Roraty” pochodzi od pieśni na wejście rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" – "Spuśćcie rosę niebiosa".

Uczestnictwo w Roratach jest piękną postawą czuwania i oczekiwania razem z Maryją na nadejście Zbawiciela w tajemnicy Bożego Narodzenia. To Ona razem z Kościołem czeka na przyjście chwalebnego, uwielbionego Chrystusa, a królując w niebie razem z Nim, wspiera Kościół w jego oczekiwaniu na ostateczny Dzień Pański.

W naszej parafii Msze św. roratnie będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, natomiast w sobotę o godz. 7:00 rano. Zapraszamy wszystkich do licznego w nich uczestnictwa i podtrzymywania tej pięknej adwentowej tradycji, zwłaszcza dzieci, młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania, Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną.