Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 71

Wszystkich 77797

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Słuchanie wołania migrantów

Aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludźmi, był słychany i brany pod uwagę.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

10.11.2019

 

„Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją” /Łk 20,38/

 

32 NIEDZIELA ZWYKLA 2019Listopad to szczególny miesiąc, w którym zastanawiamy się nad sensem i celem naszego życia. Modlimy się za zmarłych, nawiedzamy cmentarze. Taka refleksja jest potrzebna, ponieważ dzisiejszy świat kieruje swoją uwagę szczególnie na to, co doczesne, materialne, przyziemne i zmysłowe. Wielu odrzuca perspektywę życia wiecznego, zmartwychwstania, mówiąc, że nic po śmierci nie ma. Wielu po prostu nad tym się nie zastanawia.

 

W dzisiejszej Ewangelii słowo Boże ukazuje nam dialog między Saduceuszami a Jezusem na temat zmartwychwstania. Religijne stronnictwo Saduceuszy wiązało swoje nadzieje z życiem ziemskim, gdyż nie wierzyli oni w zmartwychwstanie. Stąd ośmieszali Jezusa i Jego naukę. Jezus ukazuje, że życie w niebie różni się od życia na ziemi, ma inną, nową jakość. Bóg obdarzy nas swoim życiem! Będziemy żyć w Bogu. Patrzmy zatem z wiarą na Jezusa, który pierwszy zmartwychwstał! Przylgnijmy do Niego z nadzieją i miłością.

 

Dziś Kościół przypomina nam o naszej duchowej solidarności z Kościołem Prześladowanym w różnych częściach świata. W poczuciu powszechności Kościoła, módlmy się za chrześcijan żyjących w krajach, gdzie Kościół doznaje prześladowań, aby mogli się cieszyć się wolnością religijną, i tym samym swobodnie wyznawać swoją wiarę.

Polecamy

Polecamy

Polecamy