Katolicy w Chinach

Aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 2019

21.07.2019

„Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego”. /Łk 10,25-37/

od o  Chaima Wl - 1Scena z dzisiejszej ewangelii pokazuje nam dwie siostry: Martę i Marię. Marta krzątała się, chcąc jak najlepiej ugościć Jezusa, a Maria w tym czasie słuchała Pana.

Ona rzeczywiście wybrała to, co przynosi największą korzyść. Otwarła się w pełni na Jezusa. Siedząc u Jego stóp karmiła się tym wszystkim, czym On się dzielił. Inaczej niż Marta, dla której ważniejszym od spotkania z Mistrzem było troszczenie się o wszelkie inne sprawy.

Chciejmy z ufnością wsłuchiwać się w głos Chrystusa, który daje nam moc do dobrego życia.