ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI 2019

ORSZAK TRZECH KRÓLI W TARGOWISKU

06.01.2019

20190106 164750W niedzielę 6 stycznia 2019 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną popularnie Świętem Trzech Króli tradycyjnie przez naszą Ojczyznę przewinęły się mniejsze lub większe Orszaki Trzech Króli.

W to ważne wydarzenie coraz mocniej wpisujące się w pejzaż naszych miast i wsi, po raz kolejny włączyła się społeczność Targowiska organizując Orszak Trzech Króli, który przeszedł od kaplicy do Wiejskiego Domu Kultury. Najpierw została odprawiona Msza święta po której cały orszak dotarł do Domu Kultury, gdzie odbyły się jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Targowisku, a następnie wspólne kolędowanie.

Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie główni organizatorzy, czyli Sołectwo, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko oraz miejscowa Szkoła Podstawowa, którym bardzo zależy, aby to przedsięwzięcie konsolidowało mieszkańców i przypominało o pięknych tradycjach bożonarodzeniowych.

(FOTO w galerii)