O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

16.09.2018

„A wy za kogo Mnie uważacie?”./Mk 8,27-35/

24 NIEDZIELA ZWYKLA„Za kogo mnie uważacie?” – to pytanie zadane uczniom przez Pana Jezusa w dzisiejszej Ewangelii jest skierowane również do każdego z nas.

Kim jest dla mnie Pan Jezus? Czy jest moim Panem i Zbawicielem? Czy naśladuję Jezusa, czy też moja wiara jest martwa? Czy moja wiara w Chrystusa ma przełożenie na życie? Spróbujmy podczas dzisiejszej Eucharystii odpowiedzieć w swoich sercach Panu Jezusowi na pytanie, kim On jest w naszym życiu.

Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To dobra okazja, by podczas Eucharystii modlić się za wszystkich tworzących współczesne media ludzi oraz za odbiorców prasy, radia, telewizji i użytkowników internetu.