O Kościół otwarty na wszystkich

Módlmy się, aby Kościół, wierny Ewangelii i odważny w jej głoszeniu, był miejscem solidarności, braterstwa i otwartości, doświadczając coraz bardziej synodalności.

WNIEBOWZIĘCIE NMP 2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

15.08.2018

„Wielbi dusza moja Pana…”/Łk 1,39-56/

WNIEBOWZIECIE NMPWraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawda wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, została ogłoszona w 1950 roku przez papieża Piusa XII. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji.

W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Dlatego przynosimy dziś do świątyni bukiety ziół, kwiatów, aby dziękować Stwórcy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości.

Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do nieba, które jest celem naszej ziemskiej wędrówki.