Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2018

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

7.01.2018

"Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" [Łk 3, 15-16]

CHRZEST PAŃSKIPrzeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto zwieńcza okres Narodzenia Pańskiego. Główną treścią dzisiejszej niedzieli jest prawda o Synu Bożym, który stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi.

Dzisiejsza niedziela stanowi wezwanie dla nas, aby wrócić myślą do momentu własnego chrztu oraz zastanowić się nad pierwszym sakramentem inicjacji chrześcijańskiej i jego konsekwencjami; nad własnym wszczepieniem w Chrystusa.

Podziękujmy dziś Bogu za ten sakrament. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba. Módlmy się także, abyśmy potrafili stawać się umiłowanymi dziećmi Boga.