Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 8

Wszystkich 252066

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za chorych terminalnie

Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2024

4 NIEDZIELA ZWYKŁA

28.01.2024

 

„Zdumiewali się Jego nauką” Mk 1, 21-28

 

z-domu-ojca-nie-robcie-targowiska-j-2-13-25Słowa głoszone przez Jezusa wywołują u Jego słuchaczy wielkie zdumienie. Ludzie zauważają, że uczy On jak ten, który ma władzę oraz że jest to nowa nauka z mocą. Skąd zatem płynie ta moc i nowość nauczania Jezusa?

 

Chrystus głosi Słowa Boga i mocą tego Słowa potrafi ocalić człowieka, zmienić jego życie, uzdrowić go, uwolnić, uratować.

 

Taka jest bowiem moc Słowa Bożego. Także, kiedy my czytamy Ewangelię, Słowo to, które jest pełne mocy  Ducha Świętego, może i w naszym życiu dokonać swojego dzieła. Poddajmy się dziś działaniu Słowa Pana, słuchajmy go z wiarą, wprowadzajmy w życie,

Polecamy

Polecamy

Polecamy