Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2023

„ Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć…” / Ap 7,2-4.9-14/

1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych 2018 -Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziś Kościół pielgrzymujący na ziemi kieruje wzrok ku niebu, obejmując nim ogromną rzeszę mężczyzn i kobiet, którym Bóg dał udział w chwale swojego królestwa.

Wywodzą się oni jak – podaje Apokalipsa – „z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków” (Ap 7,9). Święci, których dziś wspominamy, przypominają o perspektywie życia wiecznego, do którego przygotowujemy się tu, na ziemi.

Niech udział w Mszy św. uświadomi nam, że nasze czyny za życia brzmią echem w wieczności.