Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 40

Wszystkich 240668

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za osoby z niepełnosprawnościami

Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2023

 

„ Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć…” / Ap 7,2-4.9-14/

 

1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych 2018 -Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziś Kościół pielgrzymujący na ziemi kieruje wzrok ku niebu, obejmując nim ogromną rzeszę mężczyzn i kobiet, którym Bóg dał udział w chwale swojego królestwa.

 

Wywodzą się oni jak – podaje Apokalipsa – „z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków” (Ap 7,9). Święci, których dziś wspominamy, przypominają o perspektywie życia wiecznego, do którego przygotowujemy się tu, na ziemi.

 

Niech udział w Mszy św. uświadomi nam, że nasze czyny za życia brzmią echem w wieczności.

Polecamy

Polecamy

Polecamy