Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 111

Wszystkich 273231

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za duszpasterstwo chorych

Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dawał osobom, które go przyjmują, i ich bliskim moc Pana i aby coraz bardziej stawał się dla wszystkich widzialnym znakiem współczucia i nadziei.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2023

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01.11.2023

 

„ Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć…” / Ap 7,2-4.9-14/

 

1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych 2018 -Przeżywamy uroczystość Wszystkich Świętych. Dziś Kościół pielgrzymujący na ziemi kieruje wzrok ku niebu, obejmując nim ogromną rzeszę mężczyzn i kobiet, którym Bóg dał udział w chwale swojego królestwa.

 

Wywodzą się oni jak – podaje Apokalipsa – „z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków” (Ap 7,9). Święci, których dziś wspominamy, przypominają o perspektywie życia wiecznego, do którego przygotowujemy się tu, na ziemi.

 

Niech udział w Mszy św. uświadomi nam, że nasze czyny za życia brzmią echem w wieczności.

Polecamy

Polecamy

Polecamy