Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA MISYJNA

22.10.2023

„Oddajcie więc cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. / Mt 22, 15-22/

tydzien-misyjny-2023„Misje sercem Kościoła” – to temat przewodni tegorocznego Tygodnia Misyjnego.

Częściej chyba słyszymy, że to Eucharystia jest „sercem Kościoła”. Ona stanowi prawdziwe źródło życia Kościoła i świadczy o jego żywotności. Ale nie ma tu żadnej sprzeczności. Eucharystia rodzi misje. Uczestnicy Eucharystii zawsze na koniec są posłani, by głosić Ewangelię i nieść światu pokój Chrystusowy.

Niech dzisiejsza modlitwa czyni nas wspólnotą otwartą na natchnienia Ducha Świętego, który nas jednoczy i przygotowuje do misji.