Za ludzi, którzy uciekają ze swojego kraju

Módlmy się, aby migranci, uciekający przed wojnami lub głodem, zmuszeni do podróży pełnych niebezpieczeństw i przemocy, znajdowali w krajach, które ich przyjmują, gościnę i nowe możliwości życia.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 2023

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – DOBREGO PASTERZA

30.04.2023

„Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ja jestem bramą owiec” /J 10,1–10/

Bez nazwyW czasie przeżywania okresu radości wielkanocnej Kościół zwraca się w szczególnej modlitwie do Boga o dar powołań do służby w Kościele. Szczególnym dniem modlitwy o powołania jest IV niedziela wielkanocna, nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza , która rozpoczyna cały Tydzień Modlitw o Powołania.

Stajemy na progu tych wyjątkowych dni modlitwy, by prosić Pana żniwa, aby posłał robotników na żniwo swoje ale jednocześnie chcemy podjąć refleksję wiary i zapytać o to, czy coś czynimy na rzecz troski o powołania, bowiem sprawa powołań jest sprawą całej wspólnoty Kościoła.

Wspierajmy zatem swoją modlitwą tych, których Bóg powołuje, i prośmy o nowe, liczne powołania.