Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 17

Wszystkich 209588

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ofiary nadużyć

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

III NIEDZIELA W WIELKIM POŚCIE 2023

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

12.03.2023

 

„Daj mi tej wody, abym już nie pragnęła i nie przychodziła tu czerpać”. /J 4,5–42/

 

indeksW liturgii słowa na dzisiejszą III niedzielę Wielkiego Postu ewangelista Jan ukazuje nam rozmowę Jezusa z Samarytanką.

 

Przez ten fakt, Chrystus przychodzi i do Samarytan aby ich napoić łaską swej miłości, aby i im dać zaczerpnąć z tej niewyczerpanej studni Bożego Miłosierdzia.

 

Chrystus kocha wszystkich i pragnie każdego człowieka przyprowadzić do siebie! Nikogo nie potępia, choć niejednokrotnie upadamy. Daje nam czas Wielkiego Postu, byśmy mogli stanąć przed Nim w prawdzie i pokornie prosić: Panie, daj nam pić wodę ze źródła życia!.

Polecamy

Polecamy

Polecamy