Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 16

Wszystkich 209587

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za ofiary nadużyć

Módlmy się za tych, którzy cierpią z powodu zła wyrządzonego im przez członków wspólnoty kościelnej, aby właśnie w Kościele znaleźli konkretną odpowiedź na swój ból i swoje cierpienia.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

POPIELEC 2023

ŚRODA POPIELCOWA

22.02.2023

 

Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia”./ 2 Kor 5, 20 – 6, 3/

 

popielec2018Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W Środę Popielcową stajemy wszyscy jako grzesznicy, którzy potrzebują Bożego miłosierdzia, przebaczenia i oczyszczenia.

 

Przez czterdzieści dni będziemy przygotowywać nasze serca na największe Święta Zmartwychwstania Chrystusa. Obyśmy potrafili z tego czasu skorzystać i poszli za Jezusem, który dla naszego zbawienia podjął mękę i oddał życie na krzyżu.

 

Wyruszając dzisiaj pokutną drogą Wielkiego Postu wiodącą ku radości Zmartwychwstania, pozwólmy Chrystusowi, by przemienił nas wewnętrznie i nie pozwolił zatrzymać się tylko na zewnętrznych formach pokutnych niemających realnego wpływu na nasze wnętrze.

Polecamy

Polecamy

Polecamy