Wszystkich 204245

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

15.01.2023

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata…”/J 1,29-34/

360 F 79390817 tsVDMSUpVoXUmxD3bf9JfnN9ZHtsUGGDNiedziela – dzień Pański, to okazja, aby nie tylko uwielbić Chrystusa, ale aby Go coraz bardziej poznawać. Eucharystia, zwłaszcza w tej części, którą nazywamy liturgią słowa, jest katechezą przybliżającą nam Chrystusa.

Jan Chrzciciel daje dzisiaj o Nim niezwykłe  świadectwo, wskazując na Niego jako na Zbawiciela wszystkich ludzi i prawdziwego Syna Bożego.

Każdy chrześcijanin jest powołany jak Jan Chrzciciel do dawania świadectwa o Chrystusie w każdym miejscu i w każdym czasie. Niech gorliwy udział w dzisiejszej Eucharystii, a także życie pełne miłości do Boga i ludzi, będzie świadectwem naszej wiary.