Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 0

Wszystkich 204245

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

II NIEDZIELA ZWYKŁA 2023

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

15.01.2023

 

„Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata…”/J 1,29-34/

 

360 F 79390817 tsVDMSUpVoXUmxD3bf9JfnN9ZHtsUGGDNiedziela – dzień Pański, to okazja, aby nie tylko uwielbić Chrystusa, ale aby Go coraz bardziej poznawać. Eucharystia, zwłaszcza w tej części, którą nazywamy liturgią słowa, jest katechezą przybliżającą nam Chrystusa.

 

Jan Chrzciciel daje dzisiaj o Nim niezwykłe  świadectwo, wskazując na Niego jako na Zbawiciela wszystkich ludzi i prawdziwego Syna Bożego.

 

Każdy chrześcijanin jest powołany jak Jan Chrzciciel do dawania świadectwa o Chrystusie w każdym miejscu i w każdym czasie. Niech gorliwy udział w dzisiejszej Eucharystii, a także życie pełne miłości do Boga i ludzi, będzie świadectwem naszej wiary.

Polecamy

Polecamy

Polecamy