Wszystkich 204250

Za parafie

Módlmy się, aby parafie, stawiając w centrum komunię, stawały się coraz bardziej wspólnotami wiary, braterstwa i otwartości wobec najbardziej potrzebujących.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 2023

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

08.01.2023

„Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. /Łk 3,15-16.21-22/

indeksPrzeżywamy dziś w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego. To święto kończy okres Narodzenia Pańskiego, choć w naszej tradycji polskiej klimat świąteczno-kolędowy przedłużamy do 2 lutego, czyli Święta Matki Bożej Gromnicznej.

Odchodzimy dziś od Betlejem , szopki i przybywamy nad Jordan. Tam nas prowadzi dzisiejsza ewangelia. Wsłuchując się w jej słowa, przyglądamy się Jezusowi, który z pokorą przyjmuje chrzest z rąk Jana Chrzciciela.

To wydarzenie przypomina nam także nasz chrzest, który włączył nas w Kościół i w zbawcze dzieło Jezusa Chrystusa. Podziękujmy dziś Bogu za ten sakrament. Polecajmy naszych rodziców, chrzestnych, szafarza sakramentu – niech żywym Bóg błogosławi, a zmarłych obdarzy radością nieba. Módlmy się także, abyśmy potrafili stawać się umiłowanymi dziećmi Boga.