OGŁOSZENIA: 31 GRUDNIA 2023 - 7 STYCZNIA 2024

Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Święto Świętej Rodziny

31 grudnia 2023 r.

1. Dziś Msze święte w naszym kościele o 7:00, 9:00, 11:00 oraz po południu o 16:00. Po ostatniej Mszy świętej w tym roku odbędzie się nabożeństwo dziękczynno - przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro w pierwszy dzień roku 2024 obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W tym dniu w szczególny sposób modlimy się o pokój na całym świecie. Ofiary zebrane w Nowy Rok na tacę są wysyłane na cele wyznaczone przez biskupa diecezjalnego.

3. W sobotę wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. W kaplicy w Targowisku o 14:00, a po niej wyruszy orszak Trzech Króli do WDK, gdzie odbędą się jasełka, wspólne kolędowanie i słodki poczęstunek. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko, Rada Sołecka i SP w Targowisku serdecznie zapraszają. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy, które będą rozprowadzane przez parafialny Zespół Caritas. Składka z Trzech Króli przeznaczona jest na Dzieło Misyjne Kościoła.

4. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Msze święte w naszym kościele będą o 7:00, 9:00, 11:00 oraz 16:00. Po porannej Mszy zmiana tajemnic różańca.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota stycznia:

• spowiedź święta będzie w piątek rano przed Mszą i po południu od 16:00,
  • adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 16:oo i po Mszy, na którą zapraszamy Straż Honorową Serca Jezusowego, z racji kolędy nie będzie styczniowych odwiedzin chorych w domach.

6. W związku z wizytą duszpasterską w parafii, przypominamy, że do 19 stycznia Msze święte w naszym kościele będą tylko rano o 6:30. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać bezpośrednio po Mszy świętej. W sprawach pilnych lub pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny.

7. Dziękujemy Parafianom z Targowiska za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. W piątek wyjątkowo na godz. 17:00 zapraszamy kolejnych Parafian: Golarz 54, Łach 91, Janik 80, Król 147, Burkowski 114A, Stokłosa 132, Sowa 128, Szczudło 78, Chudecki 217, Skoczek 216.

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Dziękujemy również za ofiary na Fundusz Obrony Życia z Pasterki: 1.500 zł.; za ofiary złożone na różne projekty misyjne w ramach kolędy misyjnej w drugi dzień Świąt w kwocie: 4.500 zł. oraz za indywidualne ofiary na potrzeby parafii: z Targowiska nr 535. Dziękujemy Pani Kindze oraz grupie kolędników misyjnych z DSM za przeprowadzenie kolędy misyjnej w naszej parafii.

9. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Stokłosa z Targowiska i śp. Piotr Strojny z Książnic, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.30. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu…

10. Wszystkim naszym Parafianom życzymy błogosławionego Nowego Roku 2024!

Program Wizyty Duszpasterskiej

2 – 7 stycznia 2024 r.

2 stycznia

14:30