Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA 2018

BIERZMOWANIE W CIKOWICACH

22.05.2018

We wtorek 22 maja 2018 r. w kościele parafialnym w Cikowicach o godz. 15.30 ks. abp Henryk Nowacki udzielił naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania.

Kandydaci przygotowywali się do tego wydarzenia uczestnicząc w comiesięcznych formacyjnych spotkaniach, a w tych ostatnich dniach przez Triduum.

Przez przyjęcie tego sakramentu zobowiązali się do pogłębiania swojej wiary, dawania świadectwa o Chrystusie swoim życiem. Wspierajmy ich,  by złożone obietnice wypełnili i byli dumni z przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.

(FOTO w galerii)

DRUGI DZIEŃ ZIELONYCH ŚWIĄT 2018

ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA

«Oto Matka twoja» [Łk 19, 25]

Dziś obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, które do liturgicznego kalendarza w Polsce zostało włączone w 1971 r.

To jej zawdzięczamy przemożną opiekę nad nami, nad Jej Kościołem oraz opiekę nad Ludem Bożym.

Prośmy Ją dziś gorąco o to, by jak kiedyś była obecna w Wieczerniku, by także była razem z nami obecna dziś w naszym Wieczerniku - Kościele  i zawsze otaczała nas i nasz Kościół swoją nieustanną macierzyńską opieką.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20.05.2018

«Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię» /Psalm/

Przeżywamy dzisiaj uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, w którym Duch Święty zstąpił na apostołów, a oni napełnieni Jego mocą zaczęli mówić językami zrozumiałymi dla wszystkich.

Dzień ten, nazywany jest również dniem narodzin Kościoła. Wówczas został posłany do wszystkich narodów, gromadząc rozproszone narody na powrót w jedną rodzinę.

Duch Święty nadal jest obecny w Kościele i ubogaca go różnymi darami, podtrzymując w jedności. Módlmy się także, by dokonał w naszych sercach tych cudów, które zdziałał w początkach głoszenia Ewangelii.

SZTANDAR ŚW. KINGI W KSIĄŻNICACH 2018

UROCZYSTE NADANIE SZTANDARU

SZKOLE ŚW. KINGI W KSIĄŻNICACH

12.05.2018

W życiu każdego człowieka są chwile ważne, niezwykłe i piękne, które zapadają na stałe w jego świadomość. Takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników Szkoły Podstawowej im. Św. Kingi w Książnicach koło Bochni było poświęcenie i przekazanie sztandaru.

Ta długo oczekiwana uroczystość odbyła się  w sobotę 12.05.2018. w sali gimnastycznej, gdzie ks. Krzysztof Cwenar, proboszcz parafii Łężkowice, przewodniczył Mszy św., w czasie której poświęcił sztandar szkoły.

Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.

(FOTO w galerii)

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA 2018

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13.05.2018

«Pan wśród radości wstępuje do nieba» [Psalm]

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wstępuje do nieba, ale jednocześnie nas nie opuszcza. Mówi: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”.

Jezus zostawił nam nie tylko zapewnienie, ale i swoją obecność w Kościele, w Eucharystii, w otaczającym nas świecie, w życiu każdego z nas.

I chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że jest zawsze z nami i towarzyszy nam na drogach życia.