Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Odtwarzacz

Teraz gramy:

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 12

Wszystkich 43502

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH 2019

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

22.04.2019

 

A oto Jezus stanął przed nimi i rzekł: "Witajcie". /Aklamacja/

 

Chrystus-zmartwychwstały-i-niewiastyZmartwychwstał Pan. Alleluja!  Od wczoraj obchodzimy szczególną radość w Kościele, której źródłem jest Zmartwychwstały Chrystus.

 

Dlatego dziś, w drugi dzień świąt, gromadzimy się na Eucharystii , by wyśpiewać na nowo Zwycięzcy Śmierci nasze Alleluja. Bóg wskrzesił Go z martwych, a my na wzór Apostołów, jesteśmy tego świadkami.

 

Dlatego mamy głosić, że Jezus Chrystus naprawdę zmartwychwstał i żyje wśród nas. Bądźmy radosnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana.

WIELKANOC 2019

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21.04.2019

 

Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim i weselmy”./Psalm/

 

zmartwychwstanie aW ten radosny dzień Zmartwychwstania Pańskiego gromadzimy się w świątyni, aby przeżywać zwycięstwo nad śmiercią, które odniósł Syn Boży przez swoje chwalebne zmartwychwstanie. To zwycięstwo ogłosiły rezurekcyjne dzwony.

 

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa jest fundamentem naszej wiary i całego życia religijnego. Fakt ten zawsze winien budzić w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary w codziennym życiu.

 

Przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim naszym Parafianom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia: 

Niech zmartwychwstały Pan obdarzy Was zdrowiem, pogodą ducha i radością serca, niech też nieustannie towarzyszy Wam – jak uczniom idącym do Emaus – w codziennych trudach i zmaganiach, wśród przeciwności i chwilach radości, dając odczuć swoją obecność. Niech też zaradza Waszym potrzebom i obficie darzy swoim pokojem. Wesołego Alleluja! 

LITURGIA PASCHALNA 2019

WIGILIA PASCHALNA

20.04.2019

 

„Tej właśnie nocy Chrystus skruszywszy więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani”. / Exultet/

 

PICT2198Kulminacją celebracji Triduum Paschalnego jest Wigilia Paschalna. Jest to najstarsza i pierwotnie jedyna celebracja wielkanocna, dlatego jest słusznie nazywana “matką wszystkich wigilii”.

 

Wigilia Paschalna rozpoczyna się po zachodzie słońca, tego domaga się sama natura tej liturgii, w której znaki światła i ciemności odgrywają bardzo istotną rolę. Składa się ona z czterech części: liturgii światła, liturgii słowa, liturgii chrzcielnej i liturgii eucharystycznej. Są to cztery różne sposoby proklamacji zmartwychwstania Chrystusa. Zwieńczeniem jej jest uroczysta procesja rezurekcyjna.

 

Oto przed nami najważniejsze wydarzenie zbawcze roku liturgicznego! Zapraszamy zatem wszystkich Parafian do udziału w uroczystej Wigilii Paschalnej, którą rozpoczniemy świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Rozpocznie się ona w naszym kościele o godz. 20:00. Poprzedzi ją Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny o godz. 19:30. Nie zapomnijmy zabrać ze sobą świec.

WIELKA SOBOTA 2019

WIELKA SOBOTA – DZIEŃ OCZEKIWANIA NA ZMARTWYCHWSTANIE

20.04.2019

 

„Wielka cisza spowiła ziemię. Cisza wielka, bo Król zasnął”. /Starożytna homilia na Wielką Sobotę/

 

1Wielka Sobota to w całym Kościele dzień ciszy i modlitwy z powodu śmierci Zbawiciela. Przez cały dzień trwa modlitwa przy Grobie Pańskim. Wieczorem wierni zgromadzą się na Liturgii Wigilii Paschalnej.

 

W tym dniu święcimy pokarmy przeznaczone na stół wielkanocny: chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym Chrystus nakarmił tłumy na pustkowiu; błogosławimy mięso, wędliny i wszelkie pokarmy na pamiątkę baranka paschalnego i potraw spożywanych przez Chrystusa z apostołami w czasie Ostatniej Wieczerzy; błogosławimy jajka, znak nowego życia, jakie otrzymaliśmy w Chrystusie. Święcenie pokarmów w naszym kościele będzie o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00; przy szkole w Książnicach o godz. 11:00; a w kaplicy w Targowisku o godz. 12:00.

 

Zapraszamy na adorację przy Grobie Pańskim w naszym kościele przez cały dzień do Wigilii Paschalnej. 

(FOTO w galerii)

WIELKI PIĄTEK 2019

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

19.04.2019

 

„Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił" /Psalm/

 

gf-TgFC-izRm-vwJf jezusTreścią dnia dzisiejszego jest Męka i Śmierć Chrystusa na krzyżu, przez którą dokonało się nasze zbawienie i odkupienie. Dzisiaj w jedyny dzień całego roku, w Kościołach na całym świecie nie jest sprawowana Eucharystia.

  

W tym dniu Kościół gromadzi się na Liturgii, aby uobecnić Jego mękę, śmierć. Na liturgię wielkopiątkową składają się: liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, aby adorować naszego Zbawiciela, dziękując Mu za owoce Jego męki.

 

Zapraszamy wszystkich Parafian na Liturgię Męki Pańskiej, która rozpocznie się w naszym kościele o godz. 18:00, a po jej zakończeniu na adorację przy grobie Pańskim do godz. 23:00.

 

Program Adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim dla Dziewczęcej Służby Maryjnej znajduje się pod zakładką Liturgicznej Służby Ołtarza.

(FOTO w galerii)

Polecamy

Polecamy

Polecamy