Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 4

Wszystkich 100285

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2019-12-11

ŚRODA DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU

11.12.2019

 

„ Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście”. /Mt 11, 28-30/

 

JezusWielu z nas, wykonując swoją pracę czy obowiązki, po jakimś czasie odczuwa zmęczenie. Jest to naturalne działanie naszego ciała, które sygnalizuje nam potrzebę odpoczynku i nabrania sił.

  

Jednak słowa Jezusa są skierowane do innego źródła zmęczenia. Kiedy popatrzymy na nasza ziemską codzienność, możemy także dostrzec, że źródłem naszego utrudzenia i obciążenia może być nasza duchowa walka z osobistymi słabościami czy grzechem, z których ciężko przychodzi nam się ponieść. W takich sytuacjach tak łatwo popaść w marazm. Do głowy przychodzą wtedy myśli, że to nie ma sensu i nie warto podejmować walki o poprawę swojego czy czyjegoś życia.

 

Jednak w takich sytuacjach nie można tracić nadziei, a ową nadzieję odnajdujemy w osobie Jezusa. On, Syn Boży, mówi: „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a ja was pokrzepię”. Dlatego kiedy w naszym życiu pojawiają się trudności, nie traćmy nadziei. Wierzmy wtedy mocniej w Jezusa, który jest ukojeniem naszych dusz i siłą w trudnościach.

Polecamy

Polecamy

Polecamy