Szanowny użytkowniku! Informujemy, iż korzystając z Parafialnego Portalu Informacyjnego, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu końcowym plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Szczegółowe informacje o przysługujących Ci uprawnieniach dotyczących przetwarzania danych znajdziesz w Polityce prywatności Portalu.

Wyszukiwarka

Wizyty na stronie

Dzisiaj 4

Wszystkich 100285

Rok Liturgiczny

ROK LITURGICZNY 2018

Różaniec Święty

Nasze rodziny

By współczesne rodziny były wspierane miłością, szacunkiem i radą.

V Synod Diecezji

V-Synod-Diecezji-Tarnowskiej

ROZWAŻANIA ADWENTOWE 2019-12-10

WTOREK DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU

10.12.2019

 

„Nie jest wolą Ojca, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z Tych małych”. / Mt 18, 12–24/

 

jeslichcesz1Pasterz z dzisiejszej Ewangelii zgubił tylko jedną owcę, ale żadną miarą nie chciał się pogodzić z myślą, że straci ją na zawsze. Dlatego szukał. Szukał wytrwale, bez przerwy, szukał z nadzieją w sercu, że znajdzie na pewno zgubę. Poszukiwania jego zostały uwieńczone sukcesem. Stąd jego wielka radość wyrażona w słowach: Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która zginęła. Czy Jezus mógłby postąpić inaczej?

 

Jezus przychodzi, by jako Dobry Pasterz zgromadzić rozproszone owce – zdezorientowanych ludzi, którzy często poruszają się na oślep i bez celu. Coroczny Adwent i świętowanie Bożego narodzenia, ma ci przypomnieć, że Ktoś cię szuka, że nie jest Mu obojętny twój los, że dla niego właśnie jesteś ważny, chociaż otacza cię tłum. I nie wmawiaj niekiedy sobie i innym, że nikomu na tobie nie zależy, że nie jesteś potrzebny, że nikt o Tobie nie pamięta. Bóg o tobie nigdy nie zapomina.

 

A kiedy ci się zdaje, że wszyscy cię opuścili i jesteś zupełnie sam, wtedy przypomnij sobie słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Nie jest wolą Ojca, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z Tych małych.

Polecamy

Polecamy

Polecamy