PIELGRZYMKA PARAFIALNA 2018

PIELGRZYMKA PARAFIALNA

DO TUCHOWA, KRYNICY, MUSZYNY I STAREGO SĄCZA

28.04.2018

W sobotę 28 kwietnia 2018 r. wyruszyliśmy autokarem spod naszego kościoła parafialnego na pielgrzymi szlak do Tuchowa, Krynicy, Muszyny i Starego Sącza.

Pierwszym punktem programu było Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić muzeum misyjne Ojców Redemptorystów, ruchomą szopkę oraz poznać historię łaskami słynącego obrazu Pani Tuchowskiej. Większość z uczestników pielgrzymki była pod wrażeniem tego urokliwego sanktuarium, tym bardziej, że nigdy wcześniej nie byli w Tuchowie. Następnie udaliśmy się do Krynicy Zdroju, aby choć trochę poznać uroki wspaniałego uzdrowiska pod Górą Parkową. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy była Muszyna, która nie tylko kojarzy się z wodą mineralną i żeńską drużyną siatkówki, ale już od jakiegoś czasu przyciąga pielgrzymów piękno Ogrodów Biblijnych, które dla każdego chrześcijanina mogą być wspaniałą lekcją historii biblijnej. Nam też było dane poznać to ciekawe miejsce i zrobić sobie przy okazji powtórkę ze znajomości Pisma Świętego. Z Muszyny przejechaliśmy doliną Popradu do Starego Sącza i tam zatrzymaliśmy się przy ołtarzu papieskim. Po zwiedzeniu muzeum z miejscowym przewodnikiem, wzięliśmy udział we Mszy świętej w kaplicy Domu Pielgrzymka "Opoka".

Pełni wrażeń estetycznych i duchowych wróciliśmy szczęśliwie do Łężkowic z nadzieją, że już może niedługo wyruszymy na kolejny pielgrzymkowy szlak.

(FOTO w galerii)