Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

CISZA WIELKIEJ SOBOTY 2018

WIELKA SOBOTA - DZIEŃ CISZY I OCZEKIWANIA

31.03.2018

«Wielka cisza spowiła ziemię. Cisza wielka, bo Król zasnął» [Starożytna homilia na Wielką Sobotę]

obrazWielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania na Zmartwychwstanie. W tym dniu wspomina się zstąpienie Jezusa do otchłani.

W Wielką Sobotę nie odprawia się Mszy św. aż do wieczora, kiedy to celebrowana jest uroczysta Wigilia Paschalna - najważniejsza i najdłuższa Liturgia w ciągu całego roku liturgicznego. Według tradycji – jest to dzień odwiedzania Bożego Grobu i adoracji. Zapraszamy na adorację przy Grobie Pańskim w naszym kościele przez cały dzień do Wigilii Paschalnej.

Tradycyjnie w tym dniu święci się pokarmy na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów w naszym kościele będzie o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00; przy szkole w Książnicach o godz. 11:00; a w kaplicy w Targowisku o godz. 12:00.

(FOTO w galerii)