ARCHIWALNA WITRYNA

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

WIELKI PIĄTEK 2018

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

30.03.2018

«Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił» [Psalm]

iStock 000011455820Medium-370x270Wielki Piątek, to najsmutniejszy dzień w ciągu całego roku kościelnego. Od niepamiętnych czasów jest on dla chrześcijan dniem żałoby i postu, ponieważ tego dnia umarł Chrystus.

W tym dniu Kościół nie sprawuję Eucharytii, lecz gromadzi się na Liturgii, aby uobecnić Jego mękę, śmierć. Na liturgię wielkopiątkową składają się: liturgia słowa, Adoracja Krzyża i Komunia św. oraz przeniesienie Pana Jezusa do Grobu, aby adorować naszego Zbawiciela, dziękując Mu za owoce Jego męki.

Serdecznie zapraszamy na Liturgię Męki Pańskiej, która będzie miała miejsce w naszym kościele o godz. 18:00, a po jej zakończeniu na adorację przy grobie Pańskim do godz. 23:00.

(FOTO w galerii)