Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

WIELKI CZWARTEK 2018

WIELKI CZWARTEK - MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ

29.03.2018

« To jest Ciało moje za was wydane...Ten kielich jest Nowym Przymierzem we Krwi mojej… » [1 Kor 11,23-26]

czwartekDziś w Wielki Czwartek, który jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa rozpoczynamy uroczyste obchody Triduum Paschalnego.

O godz. 18.00 zgromadzimy się w naszym parafialnym Wieczerniku na Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, jak uczniowie wokół Chrystusa Pana na Ostatniej Wieczerzy. Będziemy uczestniczyć w tych samych wydarzeniach. Ten sam Chrystus przemieni dla nas chleb i wino w swoje Ciało i Krew, aby nas nakarmić. Uczyni to wszystko z miłości ku nam. Podziękujmy Mu za to, że jest z nami, że dał nam siebie za pokarm oraz za kapłanów - szafarzy tego sakramentu.

Zakończeniem Liturgii będzie przeniesienie Pana Jezusa  do Ciemnicy, w której adoracja potrwa do godz. do 22:00. Zachęcamy  wszytkich parafian do czuwania i adoracji.  Program czuwania w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim dla LSO i DSM znajduję się pod zakładką Liturgicznej Służby Oltarza.

(FOTO w galerii)