Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

ĆWICZENIA REKOLEKCYJNE 2018

ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W ŁĘŻKOWICACH

14.03.2018

imagesW ostatnią środę zakończyły się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które w tym roku wygłosili: ks. Daniel Pietryka - proboszcz z tarnowskiej parafii Trójcy Przenajświętszej oraz S. Michaela Pawlik ze zgromadzenia misyjnego Sióstr Dominikanek.

Ks. Rekolekcjonista swoje nauki skierował przede wszystkim do dorosłych parafian, natomiast S. Michaela spotkała się z uczniami Szkół Podstawowych z Targowiska i Książnic oraz wygłosiła konferencję dla młodzieży uczącej się i pracującej. Warto też dodać, że S. Michaela zanim wstąpiła do zakonu przez 20 lat pracowała jako pielęgniarka najpierw w Polsce, a potem przez 13 lat w Indiach, gdzie miała okazję zetknąć się z religiami wschodu i w czasie rekolekcji pokazała młodym jak niebezpieczna może być fascynacja tamtą kulturą i religią.

Natomiast ks. Daniel, który swoje rozważania oparł na Piśmie Świętym Nowego Testamentu, wskazał nam wszystkim, w jaki sposób mamy kierować się sumieniem, by być w pełni Bożym człowiekiem