ARCHIWALNA WITRYNA

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

PASYJNE NABOŻEŃSTWA 2018

WIELKOPOSTNE NABOŻEŃSTWA W NASZEJ PARAFII 2018

chk1

Wielki Post jest czasem modlitwy i pokuty. Żeby pomóc wiernym w głębokim przeżyciu okresu przygotowania do Wielkanocy w kościele odprawiane są specjalne nabożeństwa.

W piątki w każdej parafii odprawiana jest Droga Krzyżowa. Podczas tego nabożeństwa wspomina się czas drogi, jaką przeszedł Jezus z krzyżem na Golgotę i jego śmierci na krzyżu. W niedzielę wierni gromadzą się na Gorzkich Żalach. Podczas nabożeństwa śpiewane są żałobne pieśni, upamiętniające kolejne etapy męki i śmierci Chrystusa.

W naszym kościele nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ jest odprawiane w każdy piątek o godz: 16:30 i w sobotę dla dzieci o godz. 9:00, zaś GORZKIE ŻALE w niedzielę o godzinie15:00. Niech dobrze przeżywana Męka Jezusa podczas tych nabożeństw, pozwoli nam lepiej przeżywać okres Wielkiego Postu.