Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

11.02.2018

«A ludzie zewsząd schodzili się do Niego» [Mk 1, 45]

6 NIEDZIELA ZWYKLA

Każdego roku 11 lutego w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes Kościół powszechny, a wraz z nim wielu ludzi dobrej woli na całym świecie, przeżywa Światowy Dzień Chorego. Inicjatorem tego dnia był św. Jan Paweł II.

W tym roku dzień ten przypada w niedzielę, czyli w dzień Pański, który poświęcony jest radosnej pamiątce zmartwychwstania Chrystusa i tajemnicy zesłania Ducha Świętego na apostołów w dzień Pięćdziesiątnicy.

Przeżyjmy zatem ten dzień w łączności ze wszystkimi chorymi – zarówno w naszej parafii, jak i na całym świecie – prosząc dla nich o światło Ducha Świętego w przeżywaniu cierpienia w zjednoczeniu ze zmartwychwstałym Panem.