OFIAROWANIE PAŃSKIE 2018

MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ

02.02.2018

„Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie”.[Łk 2,22-40]

Ofiarowanie PańskiePrzed czterdziestoma dniami obchodziliśmy święto Narodzenia Chrystusa. Dzisiaj wspominamy dzień, w którym Jezus został przedstawiony w świątyni. Symeon przestawił Go światu jako zbawienie ofiarowane wszystkim ludziom, jako Światło, które oświeci narody, a także jako znak sprzeciwu.

W polskiej tradycji święto Ofiarowania Pańskiego ma charakter zdecydowanie maryjny – Matki Bożej  Gromnicznej. Tak jak Maryja wniosła Jezusa do świątyni jerozolimskiej, tak też przynosi światło wierzącym. Dlatego też dzisiaj na tę pamiątkę świecimy gromnicę, która jest symbolem Światła świata, którym jest Jezus Chrystus.

W tym samym dniu w Kościele powszechnym przypada  Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się za zakonników i zakonnice i wspieramy ich materialnie.