Odtwarzacz

Teraz gramy:

Plan Duszpasterski

ROK LITURGICZNY 2018 NEW

Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 2018

NIEDZIELA SYNODALNA

28.01.2018

«Wiem, kto jesteś: Święty Boga» [Mk 1, 24c]

Na Mszę św. przychodzimy nie tylko z poczucia obowiązku, ale oczekujemy od niej, że umocni i podniesie nas duchowo. Chcemy doświadczyć czegoś, co pomoże nam lepiej przeżywać naszą codzienność. Chcemy doświadczyć Bożej bliskości i pomocy Jego łaski.

Przeżywając kolejną niedzielę synodalną, w naszej refleksji zatrzymamy się nad duchowością naszej diecezji i naszą osobistą. Obyśmy dzięki wytrwałej modlitwie i słuchaniu słowa Bożego potrafili zrozumieć, że Bóg poprzez posługę Kościoła pragnie nam okazać swoją moc i siłę.

Jezus nadal, jak przed wiekami w synagodze w Kafarnaum, głosi słowo Boga i uzdrawia.